Kuusamon Naisvoimistelijoiden salivuorot
 2020 -21
Koulujen harjoitusvuorot alkavat pääsääntöisesti alkaen 17.8.2020
Liikuntahallin ja lukion vuorot alkavat 3.8.2020
(Huomioi pukuhuoneremontti)
Liikuntaleikkikoulut 2.9. alk..
Ohjaajina Leena Laaksonen apuohjaajina Julia Tapio ja Elina Jenni Väätäjä
ke klo 17 - 18 Nilonkangas 1h
ke klo 18 - 19 Nilonkangas 1h
Ryhmät ovat täysiä.
Folia 6-7vuotiaat 1h
Ohjaajina Anni Tuovila ja Sofia Tammi
Ti klo 17 - 18 Kirkkoketo
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.
Celene 8 - 9 vuotiaat 3 h
Ohjaajina Iida Mourujärvi ja Inna Ollila
Ti klo 16.30 - 18 Nilo
Ke klo 16.30 - 18 Nilo
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.
Elenia 10-vuotiaat 6 h
Ohjaajina Aino ja Marjo Kajava
Ma klo 15 - 17.30 LH1
Ke klo 15 - 16.30 LH4 (klo 15 - 16 LH4, klo 16 - 16.30 LH3)
Pe 15 - 17 Nilo
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.
Lixia 10 - 12 -vuotiaat 7 h
Ohjaajina Lilli Parkkinen ja Siiri Kurtti
Ke klo 15 - 17 LH3 (klo 15 - 16 LH3, klo 16 - 17 LH4)
To klo 15 - 16.30 LH2
Pe klo 15 - 16.30 LH4
Su klo 14 - 16 Toranki
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.
Team Lixia 10 - 12-vuotiaat 9 h
Ohjaajina Lotta Kurvinen, Sarah Sassi, Tia-Maria Oikarainen
Ma klo 15 - 17.30 LH4
Ke klo 15 - 17 (klo 15 - 16 LH3, klo 16 - 17 LH4)
To klo 15 - 16.30 LH3
Su klo 15- 18 Lukio (yhteisvuoro Desinit X kanssa)
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.
Desinit 12 - 14 vuotiaat 5h
Ohjaajina Riina Tuovila, Mari Kajava ja Iida Heiskanen
Ma klo 17 - 19 LH2
Ti klo 15 - 16.30 LH3 (yhteisvuoro Desinit X kanssa)
To klo 17 - 18.30 Reijot YU-tila 1.10. alk.
Desinit X 12 - 14 vuotiaat 12 h
Ohjaajina Aada Heiskanen ja Matleena Patosalmi
Ma klo 15 - 17.30 LH3
Ti klo 15 - 16.30 LH3 (yhteisvuoro Desinit kanssa)
To klo 17 - 18.30 Reijot YU-tila 1.10.alk.
La klo 11 - 14 LH4
Su klo 15 - 18 Lukio (yhteisvuoro Team Lixian kanssa)
Saaga 14 -16 vuotiaat 7h
Ohjaajina Satu Koivula, Iida Enojärvi, Veera Harjumaa, Roosa Harju
Ma klo 16 - 18 LH2
To klo 17 - 18.30 Reijot YU-tila 1.10.alk.
Pe klo 16.30 - 18 LH4
Su klo 12 - 14 Toranki
Valve yli 16 -vuotiaat 7 h
Ryhmä ohjaa itseään
Pe klo 19 - 21 Nilo
La klo 10 - 12 Toranki
Su klo 9 - 12 Toranki
Naiset
Ma klo 18.30 - 20 Nilonkangas, Mimmit / Ohjaaja Jaana Tuovila
Su klo 16- 17 - 18 Nilo, Hilkkaset / Ohjaaja Hilkka Leskelä alk.30.8.
Su klo 18 - 19.30 Nilo, Polte (nuorten aikuisten voimisteluryhmä)
Aikuisten voimistelijoilla retkiä 3-4 kertaa toimintakauden aikana.

Liity Kannustajaksi / Koillismaan osuuskauppa
Kannustajaksi liittyminen on mahdollista www.s-kanava.fi