Toimintavuosi 18-19



Kuusamon Naisvoimistelijoiden toimintavuosi 2018 -19

Koulujen harjoitusvuorot alkavat pääsääntöisesti viikolla 33. Liikuntahallin vuorot alkavat syyskuun puolessa välissä, kun hallin remontti valmistuu. Tarkempi ajankohta ilmoitetaan myöhemmin.

Liikuntaleikkikoulut 6.9. alk.

Ohjaajina Leena Laaksonen ja apuohjaajina Aino ja Marjo Kajava
3. -5.-vuotiaat tytöt to klo 17.00 18.00 Nilonkankaan koulu

3. -6.-vuotiaat tytöt ja pojat to klo 18.00 19.00 Nilonkankaan koulu

Ilmoittautuminen puhelimitse Leena Laaksoselle p. 044 5160536

Celene 6 -7 vuotiaat 14.8. alk.
Ohjaajina Iida Mourujärvi, Inna Ollila ja Sara Veteläinen
Ti 17.00 - 18.30 Kirkkoketo
Su 16.00 -17.00 Toranki
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.

Lixia 8 - 10 vuotiaat 16.8. alk.
Ohjaajina ohjaajat Sarah Sassi, Tia-Maria Oikarainen ja Lotta Kurvinen, apuohjaajina Lilli Parkkinen ja Siiri Kurtti
Ke klo 15.00 - 17.00 LH osa 2
To klo 17.00 - 19.00 Nilon koulu
Pe klo 17.00 - 18.30 Nilonkangas (myöhemmin mahd. klo 15.00 - 16.30 LH osa 3)
Su klo 14.00 - 16.00 Toranki

Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.

Desinit 10 - 12 vuotiaat

Desinit X
Ohjaajina Siiri Ervasti ja Milla Haataja, Aada Heiskanen ja Matleena Patosalmi
Ma klo15.00 - 16.30 LH3 + 16.30 -17.00 YU-tila
Ke klo 15.00 - 17.00 liikuntahalli LH4
To klo 16.30 - 18.00 Reijot liikuntahalli YU-tila
La klo 16.00 - 17.30 liikuntahalli YU-tila tai Oivanki tarvittaessa

Su klo 16.30 - 19.00 lukio

Desinit Y ja Z
Ohjaajina Anni Tuovila, Riina Tuovila, Mari Kajava, ja Iida Heiskanen
Ti klo 16.00 - 18.00 Nilo
To klo 16.30 - 18.00 Reijot liikuntahalli YU-tila

Pe klo 15.00 - 16.30 liikuntahalli LH 4
Su klo 14.00 - 16.00 Toranki
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.

Harrasteryhmä 11 - 15-vuotiaat 20.8. alk.
Ohjaajaa etsitään.

Su klo 16 - 17 Torangin koulu
Uudet voimistelijat ilmoittautuvat ohjaajalle harjoituspaikalla.

Saaga C ja S 12 -14 vuotiaat

Ohjaajina Satu Koivula, Iida Enojärvi, Veera Harjumaa, Roosa Harju
Ma klo 15.00 -17.30 liikuntahalli LH4
Ke klo 15.00 - 17.00 liikuntahalli LH3
To klo 16.30 - 18.00 Reijot liikuntahalli YU-tila

Pe klo 16. 30- 18.30 liikuntahalli LH4

Su klo 12.00 - 14.00 Toranki

Naiset

Ma klo 19.00 - 21.00 Nilonkankaan koulu, Mimmit alk. 3.9.
Su klo 15.00 - 17.00 Nilon koulu, Näytösryhmä

Su klo 17.00 - 18.00 Nilon koulu, Susanin ja Pirjon jumppa vuoroviikoittain/ ohjaajat Susan Virkkula ja Pirjo Hannola
Su klo 18.00 - 19.00 Nilon koulu Hilkkaset / ohjaaja Hilkka Leskelä 9.9 alk.